Achievements


Snapshot Gold Silver Bronze
Inter School Games 9 22 17
Students Olympic Games 52 10 15

 

      Inter School Games Students Olympic Games  
Sr No Stuents Name Games Taluka & Rank District & Rank Region & Rank State & Rank National& Rank District & Rank State & Rank National& Rank
1

Kanchan Bodare

Taikwando 1              
Wrestling 1 2            
Karate 1              
Shot put           2    
Kabaddi           1 1 3
Cricket 2              
Relay           1 1  
2

Anuradha Salgar

Taikwando 2              
Karate 2              
Kabaddi           1 1 3
Relay           1 1  
3

Sanjana Aldar

Archery   1            
Kabaddi           1 1 3
Relay           1 1  
Cricket 2              
4

Rachana Sarfale

Karate 1              
Kabaddi           1 1 3
Cricket 2              
5

Arya Shinde

Archery   1            
6

Prerana Gaikwad 

Archery   1            
Cricket 2              
7

Pallavi Patil

Kabaddi           1 1 3
Discuss Throw            1    
8

Amruta Bhosale

Archery   1            
Cricket 2              
9

Pallavi Rajput

Kabaddi           1 1 3
400 M           1    
Cricket 2              
10

Komal Kumari Thakur

200M           1    
11

Sakshi Londhe

Long Jump           1 1  
Relay           1 1  
12

Atiksha Bhange

Kabaddi           1 1 3
Cricket 2              
Relay           1 1  
13

Kishori Khatke

Cricket 2              
14

Kashish Kazi

Karate 1              
Sikai Martial art   1            
15

Shrushti Khadke

Cricket 2              
16

Gauri Korde

Cricket 2              
17

Shravani Parade

Long Jump           1    
18

Vaishnavi Bhosale

100M           3 2  
19

Swarupa Sawant

Wrestling 2              
20

Shivani Bhosale

200M           1 1 3
21

Shweta Waghela 

Shotput           1    
22

Nayla Khan

Long Jump           1    
High Jump           1    
23

Harshal Shaha

800M           2    
1500M           2    
24

Shubham Aladar

800M            3    
Shotput           3    
25                    
                 
26

Vijay Shinde

Discuss Thorow           2    
27

Dhanraj Tonpe

Lawn Tennis   1            
Squash   1            
28

Shambhu Varpe

Karate 1              
Cricket 3              
Football Tennis   3            
29

Sahil Shaha

Kick Boxing   2            
30

Omkar Patil

Football Tennis   3            
31

Aditya Kambale

Football Tennis   3            
32

Raj Jadhav

Football Tennis   3            
33

Balraje Khtake

Shotput 2              
34

Saurabh Pawar

Karate 2              
35

Swapnil Yadav

Rope Skipping   1 3          
Taikwando 3              
100M Hurdles 1              
36

Tejas Dange

Karate 1 3            
Karate Open       3        
37

Gaurav Londhe

Karate 2              
Karate Open       2        
38

Atharva Kale

Shotput           1 2 2
Cricket 3              
Karate 1 1            
39

Om Bhosale

Discuss Throw           1 1  
Cricket 3              
40

 

Parth Pathak

Cricket 3              
41 Shravan Navadkar Cricket 3              
42 Avirah Pandhare Cricket 3              
43 Pruthviraj Satre Cricket 3              
44 Kshitij Khedkar Cricket 3              
45 Shriprasad Chavan Cricket 3              
46

Kaustubh Bandgar

100M           1 1  
47

Dhanraj Khatke

400M           1 3  
48

Shivtej Chavan

100M           3 3  
49

Vaibhav Ingale

Long Jump           1    
50

Yashraj Miskin

Long Jump           1 2  
51

Ramkrushna Salgar

Long Jump           2 3  
52

Sarthak Varpe

50M           1 1 1
53

Aryan Patil

60M           1 1 1
54

Ajay Lonkar

400M           1 1  
55

Komal Deshmukh

Cricket 2              
56

Sai Londhe

Cricket 2              
Upcomming Events
  • AARYA PUBLIC SCHOOL
  • The foundation for Aarya Public Schools was laid by Hon. MLA Mr. Babandada Vitthalrao Shinde under the umbrella of the trust Shri Vitthal Shikshan Prasarak Mandal, Nimgaon (Te.).

  • read more »

Gallery