Clubs


APS Math Club : 

 

Sr. No. Name Designation Particulars
1 Mr. Rahul Somase Ex Offico Teacher
2 Ms. Amreen Shaikh Jr. Ex Officio Teacher
3 Mrs. Vaishali Gaikwad Secretary Teacher
4 Ms. Ashwini Ubale Event Coordinator Teacher
5 Ms. Nilofar Shaikh Treasurer Teacher
6 Ms. Aarya Shinde Member Std. VIII
7 Ms. Srushti Kambale Member Std. VII
8 Ms. Siddhi Khatke Member Std. VI
9 Ms. Kiran Patil Member Std. V 
10 Master Krishna Shinde Member Std. IV 
11 Ms. Apeksha Kale Member Std. IV
12 Ms. AkshayaKale Member Std. III
13 Master Aditya Gaikwad Member Std. III 
14 Ms. Anushka Talekar Member Std. II
15 Master Shaurya Nawadkar Member Std II
16 Master Shambhu Talekar Member Std I 
17 Master Shaurya Pandey Member Std I 
APS Science Club : 

 

Sr. No. Name Designation Particulars
1 Mrs. Suhasini Mulik Ex Offico Teacher
2 Mrs. Yasmin Shaikh Jr. Ex Officio Teacher
3 Ms. Sakshi Parade Member Std. VIII
4 Master Swapnil Yadav Member Std. VII
5 Master Rishabh Shah Member Std. VI
6 Master Anand Shinde Member Std. V 
7 Ms. Vrushali Shinde Member Std. IV 
8 Master Sanskar Teli Member Std. IV
9 Master Rehan Mulani Member Std. III
10 Ms. Sharayu Kunale Member Std. III 
11 Master Raviraj Kale Member Std. II
12 Master Harshwardhan Wakade Member Std II
13 Ms. Dnyaneshwari Gavhane Member Std I 
14 Ms. Inaya Shaikh Member Std I 
APS Reading Club : 

 

Sr. No. Name Designation Particulars
1 Mrs. Ashwini Garad Ex Offico Teacher
2 Mrs. Rajashree Valodra Jr. Ex Officio Teacher
3 Mr. Pramod Jadhav Secretary Teacher
4 Mr. Ratnadeep Surve Event Coordinator Teacher
5 Mr. Dadasaheb Adhatrao Event Coordinator Teacher
6 Ms. Sarika Bairagi Treasurer Teacher
7 Ms. Anuradha Salgar Member Std. VIII
8 Ms. Vaibhavi Nale Member Std. VII
9 Master Abuzaid Jahagirdar Member Std. VI
10 Master Aditya Khatke Member Std. V 
11 Master Aaryan Ghadge Member Std. IV 
12 Master Sanskar Kadam Member Std. IV
13 Ms. Sakshi Teli Member Std. III
14 Master Bhupendra Thakur Member Std. III 
15 Master Tanishka Thorave Member Std. II
16 Ms. Sanjeevani Londhe Member Std II
17 Ms. Samiksha Penurkar Member Std I 
18 Ms. Arohi Babar Member Std I 
APS Arts & Craft Club : 

 

Sr. No. Name Designation Particulars
1 Mr. Kumar Bade Ex Offico Teacher
2 Mrs. Vaishali Gaikwad Secretary Teacher
3 Master Aditya Kambale Member Std. VIII
4 Master Soham Magar Member Std. VII
5 Ms. Payal Pawar Member Std. VI
6 Ms. Tanishka Jadhav Member Std. V 
7 Ms. Pranali Shinde Member Std. IV 
8 Ms. Srushti Khatke Member Std. IV
9 Ms. Rajnandini Dhavale Member Std. III
10 Ms. Shreya Mane Member Std. III 
11 Master Pranav Bhoge Member Std. II
12 Ms. Sai Londhe Member Std II
13 Ms. Sharvari Bhosale Member Std I 
14 Master Ajinkya Yadav Member Std I 
Aarya Magic Monster Committee : 

 

Sr. No. Name Designation Particulars
1 Mr. Anup Panikar Ex Offico Teacher
2 Mr. Kumar Bade Jr. Ex Officio Teacher
3 Mrs. Suhasini Kunale Secretary Teacher
4 Mrs. Ashwini Garad Event Coordinator Teacher
5 Mr. Pramod Jadhav Treasurer Teacher
6 Master Omkar Patil Member- Event Coordinator Std. VIII
7 Master Shanbhu Varpe Member- Assistant Event Coordinator Std. VIII
8 Master Samay Shah Member Std. VII 
9 Miss Shrushti Kambale Member Std. VII
10 Miss Shruti Mane Member Std. VI
11 Master Abu Zaid Jahagirdar Member Std. VI
12 Master Harshwardhan Shinde Member Std. V Jasmine
13 Miss Shravani Parade Member Std. V Jasmine
14 Master Anand Shinde Member Std. V Jasmine
15 Miss Nirmiti Parbat Member Std. V Jasmine
16 Master Krishna Shinde Member Std. IV Tulip
17 Mr. Suraj Waghmare Non Teaching assistant  
Upcomming Events
  • AARYA PUBLIC SCHOOL
  • The foundation for Aarya Public Schools was laid by Hon. MLA Mr. Babandada Vitthalrao Shinde under the umbrella of the trust Shri Vitthal Shikshan Prasarak Mandal, Nimgaon (Te.).

  • read more »

Gallery